Telefon

ŞEHRİN MİNİK HAFIZ ADAYLARI, ŞEHRİN BAŞKANIYLA!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, Bilgehanelerimizde Hafızlık Hazırlık eğitimine katılarak Hafızlık İmam Hatip Ortaokullarını kazanan öğrencilerle bir araya geldi.

Hafız İ.H.O. sınavlarını kazanan 246 öğrencimize bisiklet hediye eden Başkanımız Uğur İbrahim Altay, “Biz bugün çocuklarımıza temsilen birer bisiklet hediye ediyoruz ama biliyoruz ki hediyenin büyüğü öbür tarafta Rabbim tarafından size ve ailelerinize sunulacak. Değerli ailelere böyle güzel bir imkanı çocuklarına sunduğu ve bu yolu bizimle yürüdüğü için teşekkür ediyorum. Bu güzellik en çok Konya’ya yakışıyor.dedi.

İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde bir soykırım işlediğini hatırlatan Başkanımız, “Bunu önlemenin tek yolu da imanlı bir nesil yetiştirmek. Aynı zamanda diğer bilimlerde de kendini yetiştirmiş, memleketimize faydalı insanlar olmalarını sağlamak. İnşallah bu çocuklar geleceğimizde Müslümanların bir araya gelmesini, İslam bayrağının tekrar dünyaya hakim olmasını sağlayacak bir nesil olsunlar diye dua ediyoruz” ifadelerini kullandı.