Etkinlikler

Kamp

  • 3 Temmuz

Yaz etkinlikleri kapsamında Bilgehanelerimizde öğrenim gören kız ve erkek öğrencilerine yönelik eğitim ve gelişim kampları gerçekleştirilmektedir. Beyşehir Atabey Gençlik Kampı ve Taşkent Kamp Alanı olmak üzere iki farklı bölgede genelde 2 gece konaklamalı olarak düzenlenen kampta öğrenciler, bölgedeki parkurları kullanarak hem eğlenmekte, hem de birlikte gün geçirerek dayanışma ruhunu güçlendirmektedir.

Detayları Gör

Doğa Yürüyüşü

  • 3 Temmuz

Öğrencilerin hem doğayla vakit geçirmelerini, onu tanımalarını, hem de uzun bir yolculuğun ardından doğal güzelliklere kavuşmanın keyfine varmayı tatmaları amacıyla düzenlenen doğa yürüyüşleri, yılın yürüyüşe uygun zamanlarında Spor Konya desteğiyle Derebucak gibi çocuklara uygun zorlukta olan bölgelerde gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler, şehrimizin pek tanınmayan güzelliklerini 1,5 - 2 saat gibi süren bir yolculukla tanımaktan inanılmaz keyif almaktadır.

Detayları Gör

Futbol, Basketbol ve Voleybol

  • 3 Temmuz

Basketbol, voleybol ve özellikle erkek öğrencilerin iple çektiği futbol etkinliği, spor eğitmenleri tarafından yaz etkinlikleri dâhil olmak üzere kış döneminde de aktif olarak düzenlenmekte, bu etkinlikler kapsamında özel turnuvalar gerçekleştirilmektedir. "Ahmet Çalık Anısına Kardeş Pası Bahar Kupası" Futbol Turnuvası bu kapsamda düzenlenen halı saha turnuvalarından bir tanesidir.

Detayları Gör

Yüzme

  • 3 Temmuz

Öğrencilerin yaz etkinlikleri dâhilinde en keyif aldıkları anlardan birisi olan yüzme etkinliği diğer etkinlikler gibi merkezdeki ve ilçelerdeki tüm Bilgehane öğrencileri için düzenlenmektedir. Yüzme, hem yaz sıcaklarında serinleme yöntemi olarak hem de öğrencilerin gelişimini destekleyerek keyif dolu anlar yaşatmaktadır.

Detayları Gör

Kelebekler Vadisi Gezisi

  • 3 Temmuz

Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise sayılı kelebek uçuş alanlarından bir tanesi olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, şehrimizin en yoğun ilgi gören mekânlarından bir tanesidir. 45 farklı türdeki yaklaşık 10 bin kelebeğe doğal yaşam alanı sunan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nde ayrıca farklı hayvan türleri ile birlikte 98 türe ait yaklaşık 20 bin adet bitki yer almakta, bu da özellikle öğrencilerin merakını ziyadesiyle çekmektedir. Yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen gezinin heyecanı, akabinde yapılan piknik ile zirveye ulaşmaktadır. Gezi ile birlikte öğrenciler binlerce kelebeği ve onlarca farklı bitkiyi bir arada görmenin heyecanını yaşamaktadır.

Detayları Gör
  • 1