Telefon

Biz Kimiz?

Bilgehaneler, 2015 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin çocuklarının çok yönlü gelişimlerine, milli manevi eğitimler, ders destek programları, etkinlikler ve atölyeler ile katkı sunacak çalışmalar yürütmek amacıyla hizmet vermeye başlamıştır. 

 

Hizmete açıldığı 2015 yılından 2022’ye gelindiğinde, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar  toplamda 25 bin 526 öğrenciye ücretsiz hizmet sağlayan Bilgehanelerin sayısı merkezde 11, ilçelerde 6 olmak üzere toplamda 17’ye ulaşmıştır. 2024 yılına kadar bu sayının 25’e ulaşması ve toplamda 60 bin öğrenciye hizmet verilmesi hedeflenmektedir.

 

Hedefimiz; şehrimizin çocuklarının, kendilerini bekleyen dünyanın bilimsel ve teknolojik gelişimlerine açık, yaşadıkları toplumun değerlerine duyarlı, bulunduğu çağa örnek ve önder olmaya talip ve kendilerini her ortamda özgürce ifade edebilen erdemli nesiller olarak yetişmelerine imkân sağlamak.

Ülkemizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın formel eğitim dışında kalan zamanlarını kaliteli ve verimli planlayarak,

- yenilikçi ve teknolojik alt yapıya sahip,

- bilimsel ve teknolojik gelişmelerden haberdar,

- nicelikten öte niteliği önemseyen,

- estetik bakış açısı olan,

- öz güvenli,

- eleştirel düşünceye açık,

- bilgi, değer ve eylem bütünlüğü içerisinde hareket eden,

- gelenek ve modern yaşam formları arasında entelektüel bir duruşa sahip olmasına katkı sağlamak.


‘’Öncelikli amacımız her daim güzel ahlâklı ve erdemli bireyler yetiştirmektir.’’
Uğur İbrahim Altay
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı