Telefon

Başkan'dan Mesaj

Bir çocuk doğdu mu bir umut birlikte gelir
Çünkü çocuk karanlığın karşıtı” der Kudüs şairi.
Her bir çocuğumuz aydınlıkla doğan bir meşale, karanlığı açan bir ışık gibidir.

Dostluk ve kardeşlik ikliminin hâkim olduğu, daha güzel, daha yaşanılabilir dünyanın anahtarı; yüreklerindeki o güzel ışıltıyla karanlıkları aydınlatan çocuklarımızdır. Bugünün filizleri olarak gördüğümüz çocuklarımızın gönül dünyalarını, alabildiğince geniş ve eşsiz rayihalar yayan bir çiçek bahçesine dönüştürmek bizlerin elindedir. Bizler de yarınlarımızın teminatı sevgili çocuklarımızın, çocukluklarını en güzel şekilde yaşayabilmeleri, etrafını masumluğu ve berraklığıyla aydınlatabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Bilgehanelerimizle, şehrimizin çocuklarına huzur ve güven temelinde hizmet vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlamda iştiyaklı kadromuzla birlikte çocuklarımızın umudunu, neşesini ve düşlerini; bilişsel, duygusal ve kişilik gelişimleriyle ayrı ayrı desteklemek için gayret gösteriyoruz. Şehrimizin merkez ve ilçelerinde toplam 17 Bilgehanemizde çocuklarımıza milli manevi eğitimler, psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimleri, ders destek programları ve hafızlık hazırlık programlarının yanı sıra çeşitli etkinlik ve atölyelerle de niteliği yüksek ortamlar oluşturuyoruz. 2015’ten 2022 yılına kadar, 4. sınıf ile 8. sınıfa arası toplamda 25 bin 526 öğrenciyi Bilgehaneli yaptık.

 

Güzel ahlâklı, donanımlı ve erdemli bir neslin yetişmesine vesile olmayı en önemli amaçlarımızdan biri olarak görüyor ve bu amaç doğrultusunda gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda 2024 yılına kadar Bilgehanelerimizin sayısını 25’e çıkarmayı ve toplamda 60 bin öğrencimize hizmet vermeyi hedefliyoruz.

 

Ülkemizi çok daha müreffeh yarınlara ulaştıracak olan sevgili çocuklarımıza parlak bir istikbal ve hayırlı bir ömür diliyor, tüm çocuklarımızı Bilgehanelerimize davet ediyorum.

Uğur İbrahim Altay
Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı