Bilgehane nedir?

Bilgehane nedir?

Bilgehaneler, 2015 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin çocuklarının çok yönlü gelişimlerine milli manevi eğitimler, ders destek programları, hafızlık hazırlık programı, etkinlikler ve atölyeler ile katkı sunacak çalışmalar yürütmek amacıyla hizmete açılan birimlerdir.

Bilgehaneler ücretli mi?

Hayır, Bilgehaneler Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz hizmetlerindendir.

Hangi dersler veriliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak ders destek programları dâhilinde Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi dersleri verilmektedir.

Etkinlik, aktivite vs. var mı?

Ders destek programlarına ek olarak çeşitli atölye ve etkinlikler yer almaktadır. Ayrıca zaman zaman kültürel geziler ve yarışmalar da gerçekleştirilmektedir. Detaylara üst menüdeki Aktiviteler başlığından ulaşabilirsiniz.

Servis hizmeti var mı?

Hayır, öğrencilerimiz ulaşımlarını ailelerinin imkânlarıyla sağlamaktadır.

Kaydolmak için hangi şartları taşımamız gerekiyor?

Öğrencilerimiz arasında en küçük 4. sınıfa geçmiş olma, en büyük ise 8. sınıfa geçmiş olma şartı aranmaktadır. Bunun haricinde herhangi bir şart yer almamaktadır.

İlkokula başlayan çocuğum var, Bilgehaneye kaydettirebilir miyim?

4. sınıftan itibaren 8. sınıfa kadar olan çocuklarımızı Bilgehanelere kaydettirebilirsiniz.

Kayıtlar nasıl gerçekleştiriliyor?

Kayıtlar, ilan edilen kayıt döneminde bilgehane.konya.bel.tr adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bilgehanelerden yazılı kayıt alınmamaktadır.

Kış dönemi öğrencisi yaz dönemi için, yaz dönemi öğrencisi kış dönemi için kayıt yaptırmalı mı?

Evet, hâlihazırda öğrencimiz olan ve devam etmek isteyen öğrencilerimiz kayıt dönemlerinde yeniden kayıt yaptırılmalıdır.

 

İstediğimiz Bilgehaneye kayıt yaptırabilir miyiz?

Evet, kayıt ekranında yer alan lokasyonlardan dilediğinize kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çocuğum ne kadar devamsızlık yaparsa kaydı silinir?

Bilgehane hizmetlerine kayıt yaptıran öğrencilerin devam zorunluluğu bulunmaktadır. Mazeretsiz olarak 1 haftadan fazla devamsızlık yapan öğrencinin kaydı silinir. Devamsızlıktan kaydı silinen öğrenci, 1 yıl boyunca Bilgehane hizmetlerinden faydalanamaz.

 

Bilgehane kuralları var mı? Varsa nelerdir?

Etkinliklere geç kalmayı alışkanlık haline getiren, eğitimleri aksatan, dersin düzenini bozan, belirli aralıklarla yapılan uyarılara rağmen bu tutum ve davranışlarında ısrar eden öğrencilerin Bilgehane ile ilişkisi kesilir ve Bilgehanelerin daha sonraki eğitim-öğretim faaliyetlerine 1 yıl boyunca katılamazlar.

Lise öğrencileri için neler yapabiliriz?

Lise düzeyindeki öğrencilerimiz için Lise Medeniyet Akademisi ile iletişime geçebilirsiniz.